הגבהת מעקה מרפסת

הגבהת מעקה מרפסת | הגבהת מעקה זכוכית | הגבהה למרפסת | הגבהת מעקות

החומר ממנו עשוי המעקה שלכם בבית, העיצוב שלו, הרוחב שלו, העובי שלו, כולם חשובים ומשפיעים על האווירה שהוא יוצר בבית ועל רמת הבטיחות שהוא מספק לדיירי הבית.

גובה המעקה הוא פרמטר אחד נוסף שמשפיע הן על רמת הבטיחות והן על עיצוב המעקה, ולכן התהליך של הגבהת מעקה יכול להתבצע על רקע של עיצוב או על רקע של בטיחות, ובשני המקרים מדובר במהלך לגיטימי שיכול לשנות לחלוטין את החוויה הביתית שלכם מהמעקה. הגבהת מעקות הוא שירות שיכול להתאים הן למעקה המדרגות בבית והן למעקה המרפסת, ובכל אחד מן המקרים, עליכם להבין את ההשלכות של ההגבהה, הן על המראה והן על חוויית השימוש בו.

מתי נדרשת הגבהת מעקה?

הגבהת מעקות נדרשת כאשר המעקה הנוכחי הוא נמוך מדי, אך מתי עשוי להיות גובה המעקה נמוך מדי ומאיזו סיבה? ובכן, קיימים מספר מצבים מרכזיים בהם מתעורר הצורך בביצוע הגבהת מעקה:

 • הגבהת מעקה מרפסת – הגבהה למרפסת עשויה להידרש כאשר הילדים גדלים מעט והמעקה הנוכחי אינו מספק להם את רמת הבטיחות הנדרשת מפני סכנת נפילה. גובה המעקה צריך להיות מעבר למרכז הגוף, ואם המעקה מותקן על גבי מדרגת אבן עליה יכול הילד לטפס, יש לקחת בחשבון גם את גובה המדרגה.

  הגבהת מעקה מרפסת עשויה להידרש גם משיקולי פרטיות. לעיתים, אחרי שמתקינים מעקה למרפסת, מבינים כי תחושת הפרטיות בה נפגמת מעט, והמעקה הנוכחי אינו מספק את מידת “ההסתרה” הנדרשת מפני עיניהם של השכנים. במקרה כזה, ניתן להגביה מעט את המעקה ואם מדובר במעקה זכוכית, אפשר גם להכהות את הזכוכית, בכדי להגביר את רמת הפרטיות.

  הגבהה למרפסת עשויה להידרש גם בכדי להתגונן בצורה טובה יותר מפני קרינת השמש. השמש נמצאת בתנועה מתמדת בשמים, ובשעות מסוימות של היום היא קורנת עלינו מלמעלה. לעיתים, הגבהה של מספר ס”מ נוספים, ובהנחה שמדובר במעקה כהה, יכולה להעניק לכם עוד שעה או שעתיים של שהייה מוצלת ומוגנת מקרינת השמש.

   

 • הגבהת מעקה למדרגות – הגבהה של מעקה למדרגות נובעת בדרך כלל משיקולי בטיחות, אך בהחלט יכולה להוות את הפתרון המושלם במקרים בהם העיצוב הנוכחי של המעקה אינו מספק אתכם. אתם לא צריכים להסביר למה הוא אינו מספק אתכם, ובדרך כלל מדובר בתחושה כללית שהמעקה פשוט “לא נראה טוב” בגובה הנוכחי שלו. באמצעות שירות הגבהת מעקה תוכלו להביא אותו לגובה הנדרש, ולנקות את הטרדה הזאת ממוחכם.

   

 • הגבהת מעקה זכוכית – הגבהה של מעקה זכוכית יכולה להתבצע בכמה צורות, אך בכל מקרה יש להקפיד כי לוחות הזכוכית הם אחידים ושלמים, וכי לא עושים טלאים וחיבורים שיכולים לכער מאוד את המעקה. הגבהת מעקה זכוכית יכולה להתבצע על ידי הגבהת רגלי המעקה ושילוב תוספת לוחות זכוכית בתחתיתו, כחלק מעיצוב מורכב, או על ידי הגבהת פס האחיזה העליון.

  יחד עם זאת, הגבהה מיטבית מושגת באמצעות הסרת לוחות הזכוכית הקיימים והתקנה של לוחות מוגבהים במקומם, תוך שימוש בכל יתר האביזרים הקיימים.

הגבהת מעקות – משימה הדורשת ידע מקצועי

המשימה של הגבהת מעקה יכולה להיות פשוט למדי, במיוחד כאשר מדובר בהגבהה של מעקה עץ או מתכת. יחד עם זאת, הגבהת מעקה זכוכית חייבת לקחת בחשבון את האפקט העיצובי של לוחות הזכוכית, ואת הפגיעה העיצובית שעלולה להיגרם כתוצאה מעבודה לא מקצועית, שכל מטרתה היא להשיג את תוספת הגובה הנדרשת, תוך התעלמות מהאלמנט העיצובי.

בהתאם לכך, כאשר אתם מזמינים שירות הגבהת מעקות, אתם רוצים לוודא שאתם עושים את זה עם הטובים ביותר, עם אנשי מקצוע שמתמחים בתחום זה ומתמחים בחומר הגלם ממנו עשוי המעקה הנוכחי שלכם. שימו לב שאנשי המקצוע מתייחסים לא רק להיבטים הטכניים של הגבהת המעקה, אלא גם להיבטים העיצוביים והשפעת ההגבהה על העיצוב הכולל של הבית או המרפסת.